Article Index
Kamil Trefil 2009
Page 2
All Pages
There are no translations available.

Žijeme !!!

Myslím, že nadpisem tohoto sdělení říkám vše podstatné.

Tuto sobotu - 18.7.2009 jsme absolvovali kurz přežití v extrémních podmínkách. Ale co to tu melu, sem se nechal ještě strhnout podmínkami na startu a během závodu

Při loňském ročníku jsem si říkal - no nemůže být vždy jen hezky a je potřeba okusit  i jiné klimatické podmínky. A měl jsem tuto kapitolu za uzavřenou. Od začátku měsíce jsem bedlivě sledoval předpovědi a říkal si - ať si prší, alespoň je teplo. I v pátek tomu vše nasvědčovalo - dusno, parno, pod mrakem, voda z mraků se dala čekat ,ale probuzení v sobotu - to mne poměrně šokovalo. Pád teploty z předchozího dne ze ca 30 C na "krásných" 12 C byl "skvělý". Žila ve mě ještě malinká naděje - aspoň nebude pršet. I zde jsem se mýlil - a těžce - oproti loňsku nám pršelo prakticky celý den (jen na vyhlášení vítězů se to na chvilku umoudřilo).

Na shromáždění u Matyldy to dle toho vypadalo. Téměř nikde nikdo ..........Ale pak se náhle začali závodníci sjíždět a objevovat a mé chmurné představy se lehce rozplynuly (a to jsem ještě doufal v "nával" na Přebuzi u rybníka).

Na Přebuzi nás přivítal ještě hustší déšť a červencová odpolední teplota 10 C . Loni jsme u rybníka našli v poklidu rybařící rybáře- letos už nebyli ani rybáři . Jenže pak se náhle začaly sjíždět auta se závodníky a rázem bylo parkoviště plné a byla fronta na prezentaci u stanu u holek, které vybíraly startovné a na oplátku malovaly fixama na ruce a nohy závodníkům čísla.

Sám jsem se dlouho přemlouval, jestli vůbec okusím vodu, ale nakonec jsem sebral odvahu (a bylo to spíš kvůli tomu, aby mne při startu nepotkal infarkt myokardu) a šel se "osvěžit". K mému velkému překvapení bylo ve vodě lépe než na vzduchu! Což je pro Přebuz velmi neobvyklé, vzhledem k tomu, že v nádrži je voda i v parném létě velmi "osvěžující".

Před započetím závodu proběhlo vysvětlení trati a trocha organizace (kde jsou hlídky, kde předání kola, kde je cíl atd atd.) a po této "informační smršti" byli závodníci vyzváni ke shromáždění na místo startu. Všichni disciplinovaně poslechli  a někteří již naskákali do vody a čekali na start závodu. Zde bych organizátorkám zodpovědným za start rád poděkoval za ultrabojové podmínky závodu - nechaly ste nás ve vodě se osvěžovat zbytečně dlouho. My ve vodě , jsme po 10 min  stání  ztratili "výhodu" teplejšího prostředí a hlasitě jsme se dožadovali startu .

Odstartováno bylo ve 14:03 SELČ, sluncem jsme se řídit nemohli a tak jsme vzali i hodinky "na milost".

Po odplavání ca 150 m bylo potřeba se osušit - což bylo vzhledem k hustému dešti téměř bezpředmětné - ale mnozí tak učinili - a vyrazit na cyklistickou část. Závodníkům jsem před startem sliboval, že během závodu budou ještě rádi vzpomínat na plaveckou část . A nemýlil jsem se opět. Už na Rolavě nás bičovaly proudy deště a poměrně dost foukající vítr. Po najetí do lesní části nás přivítala rozbahněná lesní cesta, kdy se kolo hezky bořilo do šotoliny a zvyšovalo svůj odpor a nutilo nás o to více usilovněji bojovat. To nejlepší ovšem mělo ještě přijít.

A to byly velké vodní Taxisovy příkopy na náhorní plošině směrem k magistrále. Po vydatných deštích, které jsou vlastně téměř měsíc, jsou totiž na trati louže tak velké a hluboké, že když do nich závodník "vletěl" v plné rychlosti, tak na konci louže stejně téměř stál. A nebudeme se bavit o hloubce........

Po těchto útrapách byl pak běh po louce a do kopce už jen vlastně jakýmsi bonbonkem tohoto dne. Bohužel nějací vtipálkové ( i když byla trať x krát kontrolována) pozměnili pár šipek značujících trať a tak někteří závodníci měli běh i s "výletem" na Tisovec. Při sbírání šipek jsem zjistil, že 2 ks šipek už zmizely nenávratně v pánu...no když si někdo pomohl...ať dobře slouží.

Jako každý rok nás na závěr běžecké části čekal úchvatný výběh do kopce od potoka k Matyldě, abychom v cíli byli téměř smyslůzbavení.

Přesto jsem v cíli sbíral ohlasy na tento ročník a téměř všem se opět líbil a druhá "plavecká" část na kole mnohé nadchla !!! Že by nás to inspirovalo pro příští rok ? .....

Chtěl bych Vám všem touto cestou poděkovat za účast na závodu a za pomoc při organizaci. Neobešli bychom se bez podpory:

Města Kraslice  Důlní strojírenské Sokolovské elektrofirmy


A zde jsou výsledky a  zde je první fotodokumentace - výsledky mají dvě záložky,dva listy