There are no translations available.

Ahoj tryjatlonisti a další přiznivci našeho závodu !

Tuto sobotu (17.7.2010) jsme se potkali v dostatečně hojném počtu na startu 7.ročníku triatlonku téměř rodinného typu.

Jak již bývá zvykem - jedinou velkou neznámou bylo počasí, ale vzhledem k tomu, že jsme již za ty roky "ošlehaní" všemi možnými rozmary počasí, byl jsem v klidu, co se očekávání závodníků na startu týká. Celý týden před závodem panovala třeskutá vedra a tak jsem si říkal - jedno je jisté - na závod bude min o 15 C míň. A o moc jsem se neseknul, ale musím uznat, že to bylo spíše ku prospěchu věci, neboť jsme se potýkali s teplotou vzduchu ca 25 C a teplotou vody (si dovolím odhadnout) ca 23 C. Akorát vlhkost vzduchu byla po ranní průtrži poněkud vyšší a tak způsobovala vyšší míru pocení a horší dýchatelnost, ale zdárně jsme se s tím poprali.

Dva dny před závodem jsem projížděl i náhorní úsek cyklistické části a sledoval jak nádherně louže vysychají, a v té poslední dokonce vykopal odvodňovací kanálek. Má radost byla ovšem zmírněna 17.7.2010 v 4.17 min SELČ - tou dobou se totiž strhla bouřka a trocha přívalových dešťů a tak jsem pak při dopolední předsoutěžní kontrole trati zjistil, že louže jsou opět krásně plné vody, i když nutno dodat, že loni byly hlubší a poněkud studenější. Letos byl mix voda/bahno v loužích příjemně prohřátý a tak jsme to mohli brát jako bezplatnou rašelinovou koupel. Ta je dobrá na reuma, že ? :-)

Na startu se nás sešlo 117 což je počet nádherný a o dost přeťáplý oproti avizovaným 100 závodníkům. Necháme se ale vždy ukecat a zželí se nám těch usedavě brečících závodníků, pro které je celoživotní touhou si dát náš závod :-))

Před závodem jsem si tak říkal, že zaplaťpánbůh se nám vyhýbají těžší pády. O to větší zděšení/údiv jsem zažil, když do cíle doběhla Zuzka Součková. Byla dodřená a pohmožděná až fuj. Prý se to zvrtlo už na začátku hned na parkovišti u přebuzského rybníka. Nicméně ukázala velkou míru bojovnosti a dokonce stála na bedně ! Druhá sedřená - Alena to odnesla s menšími oděrkami, ale bolelo to určitě dost. Takže holky - bacha příští rok ! Závod máme drsný a náročný :-)  Těsně přede mnou to do škarpy poslal i Pavel ...ale byl v pohodě a pak mi to krutě ještě nandal :-)

Všichni jsme se taky těšili na skupiny záívodníků ze Stříbrné a Bublavy - protože mají vždy perfektní nápady a choreografii, jak udělat z "fádního" závodu (co si to ale dovoluju takhle psát o tomto závodu!!!) skvělou zábavu. A opět se jim to měrou vrchovatou povedlo.

Další samostatnou kapitolou se pomalu , ale jistě, stávají tandemisti. Původně u nás bylo jen duo Panzer+Panzer, ale letos jsme napočítali tandemy hned tři ! A to je vždy pokoukáníčko. Milanové jedou vždy "plnej ceres", ale letos jim na křídla šlapal Jirka alias Venca a Bora - a pak se schváááálně koukněte na fotky - a jak skončili ! Bóóóóóórá jedéééé ! Musim ale zmínit i třetá duo tandemu - tihle chudáci píchali už na Přebuzi neustále tak, že se rozhodli si dát i cyklistickou část během !!!!! Když to tak sčítnu - ca 19 km běhu ! Hustej výkon :-)

V cíli jsme poté odměnili soutěžící i sponzory a děvčata vymyslela i tematické "fanfáry" k jednotlivým kategoriím. Bubák (Missák KT) se ovšem nedal zahanbit a zarapoval a zatančil v "přímém přenosu". Kdo neviděl neuvěří !

Zábava dále pak pokračovala za doprovodu Černých nebožtíků dloooouho do noci.

No a abych Vás neunavoval mými moudry tak bych hlavně chtěl především poděkovat těm, kdo se o tento závod zasloužili.