There are no translations available.

Přátelé, kamarádi, přívrženci, obdivovatelé,sportovci a ostatní souputníci !

 

Máme to pro letošek za sebou ! Velký obdiv a dík patří vám, kteří jste se nezalekli a zúčastnili se! To jen na úvod.

Ještě, že máme to počasí, protože to je definitivně vždy spolehlivé téma pro napsání článku o našem přeslavném závodu Kamil Trefil, kterýžto se letos konal proběhlou sobotu, 15. července 2017, v celkově pátnáctém vydání, ale čtrnáctém ročníku (první byl nultý...to jen na vysvětlenou, aby to všem štimovalo v počtech a posloupnosti).

Užívali jsme teplého května, žhavého června, přežhavého začátku července, a proto jsem tušil, že na námi vypsaný termín závodu se budou dít divy. A nemýlil jsem se, protože pár dní přede dnem "D" se obloha zatáhla, a tu počaly se z oblohy vinout provazy vody. Nicméně říkal sem si, nic není ztraceno, máme aspoň teplíčko.

Ovšem pohár hořkosti jsme si museli vypít do dna, protože ačkoliv ještě v pátek, den před závodem, teplota vzduchu "byla v lajně", v sobotu se ve 4:00 ráno spustil hustý, ale když říkám hustý, myslím tím vlastně ultrahustý, déšť a teplota vzduchu se pohybovala v rozmezí 8-10 C. Snažil sem se uklidnit své nervy, napnuté jak špagáty, myšlenkami, že určitě se to vše zlepší a klapne k obecné spokojenosti všech.

S těmito, k bohu vzhlížejícími, prosbami a modlitbami, jsme se vydali ve 12:00 hod na Přebuz, abychom zjistili, že voda je skutečně velmi "osvěžující" a tímpádem bude letošní ročník opět jeden z těch "výživnějších". Voda mohla mít maxxxxx 13 C. Zkrápěly nás stále provazy vody a sem tam i "příjemně" zafoukal severák. Předlouhou dobu jsme na Přebuzi u rybníka byli celkem tři a přikvačivší, teple oblečení návštěvníci rybníku na nás zprvu nedůvěřivě zírali a hlavou jim muselo neskutečně hluboce vrtat, co že to je za partičku bláznů, kdy dvě dámy, po krk oblečené, seděly u stolečku s deštníky nad hlavami, za asistence šílence v kraťasech a triku, který pobíhal sem a tam. Působili jsme ale asi důvěryhodně, neb po počátečních "oťukávacích" pohledech se osmělili a zahulákali na nás, zda něco prodáváme. Přiznám se, že nám to pozvedlo pochmurnou náladu a odpověděli jsme, že je možno u nás zakoupit startovní číslo na triatlonový závod. Odpovědi jsme se již nedočkali...

Ovšem po takových chmurných chvílích se začali trousit závodníci a tím nám zcela rozjasnili zamračený a propršený den. Proto jsem vyslovil v úvodním odstavci skutečný obdiv všem účastníkům závodu a především těm, kteří se odhodlali ponořit do vln přebuzského rybníka.

Po plavecké části byly ostatní disciplíny již jen procházkou růžovým sadem, protože bahnitá cesta cyklistické části na Bublavu byla vlastně příjemná, a než jsme se dostali na Bublavu, tak dokonce vysvitl žlutý kotouč a začal hřát. Na vyhlašování vítězů jsme měli počasíčko jedna báseň a prohřívali si svá prokřehlá těla. Zpříjemnil nám to i koláč od paní Rosprimové, luxusně hrající kapela Černý Nebožtík Band ze Stříbrné a zázemí pensionu Matylda.

Po vyhlášení vítězů se rozproudila volná zábava vč.dvou (ano dvou) tanečních párů v podobě Vency a Soni a mne a Alči. Je pravdou, že jsme měli místa pro své kreace více než dost, ale já osobně bych byl raději někde uprostřed tančících davů, tak snad příště.... :-)

 

Závod by nemohl být zorganizován bez pomoci těchto společností a firem a dobrovolníků z organizačního týmu. Všem těmto patří neskutečný obdiv a dík !

 

SELEKTRA Sokolov s.r.o.

 

Poděkování organizačnímu týmu a dalším:

 

 

A konečně se dostáváme na výsledky závodu KT2017 a k první ochutnávce fotografií.