There are no translations available.

Vážení přátelé sportu a zábavy, ahoj kamarádi !


Máme za sebou 16tý ročník Kamil Trefila. Je to sice již 16 let, co to pořádáme, ale každý rok je vždy něco nové, co jsme ještě nezažili.

Bylo tomu tak i letos, kdy jsme si prožívali doslova žhavý červen a prvních 11 dní července bylo rovněž pohodových, letních. Celá tato idyla se rázem změnila den před závodem. Při značení trati nás s Alčou na Přebuzi zastihlo krupobití a dost solidní průtrž mračen. Uklidňoval sem se, že tohle je "normál" a že se jedná naštěstí o přeháňky. Houby šišky bambule....tyto "přeháňky" setrvaly do páteční noci a v sobotu, když jsem se probudil, měl sem vážné obavy, zda vůbec někdo dorazí na start. Provazy vody z nebe tomu nasvědčovaly. V 11:00 se udělalo ovšem "okno" a všichni na Matyldě propukli v jásot, že to už je za náma  že už pohoda.

Další houby šišky bambule.....na startu nás zkrápěl "letní deštík", teplota vzduchu byla 14 C a voda měla plus minus to samé. Byla velmi osvěžující. Všichni si ji dozajista užívali, o čemž svědčí pár výrazů v obličejích, které naleznete ve fotogalerii. Ještěže máme na startu vždy miláčky ze Stříbrné, kteří letošní závod realizovali ve stylu Boney M, vybaveni příslušnými kostýmy včetně hudební produkce. To vždy výrazně zvedne náladu na startu, když na nás jdou chmury, kdy si říkáme .........do Prahy..do Podolí...do lékárny...atd., dál znáte :-)

Nicméně v definovaném startovním čase: 14:03:00 (přesně), nás Míša odstartovala a jali jsme se závodit......po odplavání sem si říkal, že to nejhorší už máme za sebou a že bude už jen líp. No....dvě solidní "přeháňky" typu protžené přehrady mne vyvedly z omylu. Ale co, dali jsme se na boj, tak holt musíme bojovat....Mně pak dost vzal vítr z plachet Honza Sokol, který si letos celou trať oběhl a u Červené hájenky mně, jedoucímu na kole, začal utíkat.....morál v čudu...povedlo se mi ho předjet až  někde nahoře na planině, aby mne pak v seběhu od tisovského hřbitova stejně předběhl ! :-)

Letos jsme naštěstí nezaznamenali nějaký větší karambol z trati, až na Kájíka Kindrata, ale i tento incident byl v kategorii těch menších- zaplaťpánbu.


Počasí , jak uvidíte na fotkách, dost ovlivnilo vyhlašování vítězů. Došlo k malinkému karambolu u předání ceny Standovi Chomátovi, což byl ten menší problém. Mnohem větší problém nastal u vyhlašování vítězů mužské kategorie, kdy jsem ťápnul vedle a vyhlásil blbě......

Tímto se ještě jednou omlouvám Honzovi Děbnárovi - beru zodpovědnost plně na sebe a znamená to pro mne, že musím pro příští rok vymyslet lepší způsob zpracování výsledků. Už se mi rýsují nějaká opatření v hlavě.No...a abysme to vylepšili, dali jsme do placu náš polozávodní speciál - putovní kolo, které s námi jde od prvního ročníku....a co čert nechtěl, při spanilé jízdě to Honza ještě položil na bok....inu, když se daří...tak se daří... :-)


Další novinkou, kterou asi zavedeme, bude střelba. Letos jsme vyzkoušeli v prvním nástinu a myslím, že by se to ujmout mohlo.


Kamarádi, jsem velmi rád, že jsme na startu a poté v cíli potkali a těším se na setkání s vámi další rok- předběžně počítejte s termínem - 11.7.2020


Hlavní partneři závodu:


         
Zde máte výsledkovou listinu a zde jsem vám jako ochutnávku připravil pár fotek.

Naleznete nás i na Facebooku.