Article Index
Stříbrná stopa 2008
Page 2
All Pages
There are no translations available.

V sobotu dne 9.2.2008 se někteří z nás zúčastnili tradiční "zimní" akce, kterou pořádá obec Stříbrná s TJ  Horal Stříbrná, která nese název "Stříbrná stopa".

V obvyklých zimních podmíkách se toto klání borců koná na sněhu s nazutými běžkami a povinnou výbavou "zahřívadel" ať už tekutého či jiného charakteru.  Ovšem za letošních podmínek jsme se prali s příděly bláta a zmrazků a zahřívali jsme se sami tak, že jsme svršky spíše odhazovali. Pořadatel Jirka "Venca" Beran a Boris "Bora" Jirsík totiž vymysleli lahůdkovou trať. 

Začátek "seversko-procházkového chůzo-běhu" (čti nordic walking chůzo/běh) byl stanoven na dolní stanici lanovky Lišák ve Stříbrné. Všichni jsme tušili, že kopečky nás jistojistě neminou, ale tak nějak jsme si mysleli, že třeba se pánům organizátorům taky nebude chtít trmácet do krpálů.  Toto naše přesvědčení nám trvalo do vysvětlení trati, kdy jsme se dozvěděli, že z nás chvílema budou kamzíci stoupající po horských úbočích, abychom se vzápětí vrhali do temných hlubin stříbrnsko-bublavských hvozdů .

Po ůvodní "zahřívací" části (kdy skoro drtivá většina toho měla plný brejle) jsme stoupali turistickou stopou sjezdovky a poté jsme se dostali na zlom, kterým vede cesta dolů k tisovskému hřbitovu. Což ve mě vyvolávalo obavy - kurnik když běžíme z kopce - to nevěstí nic dobrého - protože se budeme muset dostat opět nahoru na kopec. Zde nás Štěpán směroval na modrou turistickou trasu vedoucí z Kraslic přes Tisovou na Bleiberg. A to už jsem tušil, která uhodila. "Úvoz" nahoru.......zatmění před očima, nemožnost popadnout dech, dřevěné nohy.....

V těchto partiích se projevila těžká výhoda chodco-běžců, kteří nejen, že nohama kmitali seč mohli, ale zároveň "píchali" co jim ruce stačily a změnili se v těchto okamžicích ve stroje 4x4. Tito nordic-walkeři totiž měli s sebou jako výbavu chodecké (či jak jsem viděl i běžné sjezdové) hole. Což jim významně přispívalo ke  zdolání těžkých stoupání (ať už úvodní po turistické trase,nebo i toto úvozové). No nic říkal jsem si - je to otázka morálky - zatneš svaly, nabereš dech a jdeš za svým cílem....